Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy
Tajemný Malostranský hřbitov se opět otevírá veřejnosti, přijďte se zúčastnit jeho slavnostního otevření tuto sobotu 18. června
Středa, 15. červen 2016 15:19

Malostranský hřbitov je vzácná romantická památka, nacházející se nedaleko rušné křižovatky Anděl. Většina návštěvníků jej zná z minulosti jako tichý, tajemný, břečťanem zarostlý a zanedbaný kout, to se teď ale mění. Hřbitov byl několikrát zachráněn před zničením a nyní opět povstává z popela – přijďte s přesvědčit, od 18. června se Malostranský hřbitov opět otevírá veřejnosti!

Celý článek...
 
Praha má v soutěži Strom roku svůj dub, podpořte ho hlasováním!
Středa, 15. červen 2016 07:37

Dub, nominovaný do soutěže STROM ROKU za Prahu, je letitý Dub letní, přezdívaný "Otec dubů", který roste již více než 300 let na hrázi rybníku Homolka v přírodní památce Milíčovský les. Jde o památný strom s mohutným kmenem o obvodu více než 5 metrů. Podpořit strom a hlasovat letos můžete i netradičně - svým starým mobilním telefonem.

Celý článek...
 
Vzpomínková jízda 1000 mil československých
Úterý, 14. červen 2016 13:09
Vzpomínková jízda 1000 mil československých

V letech 1933, 1934, a 1935 pořádal tehdejší Autoklub Republiky československé rychlostní závod z Prahy do Bratislavy a zpět. Závod je jednou z legend v dějinách domácího automobilového sportu. Obnovit tradici závodu 1000 mil československých se rozhodl Veteran Car Club Praha, který již potřetí pořádá jízdu historických automobilů se startem i cílem před Národním technickým muzeem.

Celý článek...
 
Pozvánka na Historické slavnosti Libeňského míru
Úterý, 14. červen 2016 06:28
Pozvánka na Historické slavnosti Libeňského míru

Před více než čtyřmi sty lety byla v Libeňském zámku uzavřena mírová dohoda mezi císařem Rudolfem II. a jeho mladším bratrem, arcivévodou Matyášem Habsburským. Do renesance, doby panování císaře Rudolfa II., se mohou všichni zájemci přenést i v sobotu 25. června 2016 v rámci Historických slavností Libeňského míru, které pořádá MČ Praha 8.

Celý článek...
 
Sedm milionů cestujících se už svezlo na lanovce v zoo
Pondělí, 13. červen 2016 18:50
Sedm milionů cestujících se už svezlo na lanovce v zoo

Za 35 let pravidelného provozu přepravila lanová dráha v Zoo Praha opravdu úctyhodný počet cestujících. Díky tomu dnes Dopravní podnik hl. m. Prahy a Zoo Praha mohly přivítat jubilejního cestujícího s pořadovým číslem 7 000 000. K blížícímu se 35. výročí lanovky dopravní podnik připravil i program pro děti a předal finanční dar na podporu zvířat.

Celý článek...
 
Zaniklé Podskalí a život na Vltavě
Pondělí, 13. červen 2016 07:06
Zaniklé Podskalí a život na Vltavě

Kolik Pražanů, kteří projíždějí stanicí tramvaje Výtoň na Rašínově nábřeží, tuší, co slovo výtoň znamená? Je to vzpomínka na 14. století, kdy se na tomto místě v bývalém pražském Podskalí vybíralo clo z připlaveného dřeva z horního toku Vltavy v naturáliích – vytínáním dřeva z voru. Dnes zde jako vzpomínka na zaniklé Podskalí zůstala jen budova bývalé celnice, ve které je muzeum.

Celý článek...
 
Úseku 511 propojujícímu dálnice D1 a D11 hrozí vyřazení z prioritních staveb
Neděle, 12. červen 2016 12:03
Úseku 511 propojujícímu dálnice D1 a D11 hrozí vyřazení z prioritních staveb

Stavbě chybějícímu úseku, který by měl propojit brněnskou a hradeckou dálnici, hrozí časový odklad. Východní část pražského silničního okruhu 511 by měla být vyřazena z prioritních dopravních staveb. Rada hlavního města Prahy na čtvrtečním zasedání přijala usnesení, které vyzývá k urychlení přípravy a výstavby této stavby a dává náměstkovi primátorky a radnímu pro dopravy Petru Dolínkovi mandát k veškerým možným úkonům, které by vedly k zahájení realizace stavby.

Celý článek...
 


Strana 8 z 332